Admission Phone No: +91-824-2425966, +91-824-2421566

 +91-824-2425966   info@srinivasgroup.com

Hospital Non Teaching Staff’s

DEPT : GENERAL MEDICINE
Sl.No. Name Designation
1 Mrs. Nazima E.C.G. Technician
2 Ms. Blessy Shibu Technician
3 Ms. Mamatha Technician
4 Ms. Soumyalatha Technician
5 Mr. Yateesha Lab Attendant
6 Mr. Mithun Lab Attendant
7 Ms. Yashodha Lab Attendant
8 Ms. Manjula Lab Attendant
9 Mr. shivadas Store Keeper
10 Mrs. Saritha Steno Typist
11 Ms. Shubha Record Clerk
12 Ms. Latha Record Clerk
13 Ms. Manjula T.B. Chest Diseases Health Visitor
14 Ms. Tanuja T.B. Chest Diseases Health Visitor
15 Mr. Harish Psychiatric Social Worker
16 Ms. Kavitha K Psychiatric Social Worker
DEPT : PEADIATRICS
Sl.No. Name Designation
1 Ms. Laveena Child Psychologist
2 Mr. Hareesh Health Educator
3 Mr. Subash  Technician
4 Ms. Pushpa Lab Attendant
5 Mr. Gokuldas Store Keeper
6 Mrs. Shobha Steno Typist
7 Ms. Shravya Record Clerk
8 Mrs. Daisy Social Worker
DEPT : GEN SURGERY
Sl.No. Name Designation
1 Ms. Prabhavathi Soans Technician
2 Ms. Baby Technician
3 Ms. Swathi Rao Technician
4 Ms. Harinakshi Laboratory Attendant
5 M. Girija Laboratory Attendant
6 Ms. Sumathi Laboratory Attendant
7 Ms. Anitha Laboratory Attendant
8 Mr.B. Kumar Store Keeper
9 Mrs.Asha shetty Steno Typist
10 Ms. Amritha Record Clerk
11 Ms. Anusha Record Clerk
DEPT : ORTHOPAEDICS
Sl.No. Name Designation
1 Ms. Akhila Technician
2 Ms. Latha Laboratory Attandant
3 Mrs. Shameela R.Shetty Store Keeper
4 Ms. Rohini Steno Typist
5 Ms. Pooja Record Clerk
DEPT : OTO- RHINO – LARYNGOLOGY
Sl.No. Name Designation
1 Mr. Sathyanarayan Bhat Technician
2 Ms. Lalitha Lab Attendent
3 Ms. Sapna Store Keeper
4 Mrs. Shuba Steno-typist
5 Ms. Kavitha Record Clerk
6 Mr. Kishan K. S Audimetry Technician
7 Mr. Sujay Speech Therapist
DEPT : OPHTHALMOLOGY
Sl.No. Name Designation
1 Ms. Leelavathi Technical Asst
2 Ms. Pavithra Lab Attendant
3 Ms. Vanitha Store Keeper
4 Mrs. Anitha Stenotypist
5 Ms. Geetha Record Clerk
6 Mr. Suresh Shetty Refractionist
DEPT : OBG
Sl.No. Name Designation
1 Ms. Savitha Devadiga Stenographer
2 Ms. Jivita D’Souza Store Keeper
3 Ms. Suchithra Kotian Record Clerk
4 Mr. Jagadeesh P Social Worker
5 Mrs. Suneetha Praveen Social Worker
6 Ms. Preetha Technician
7 Ms. Vinsha Ullas Technician
8 Ms. Prathibha Lab Attendant
9 Mr. Sandeep Lab Attendant
DEPT : ANEASTHESIA
Sl.No. Name Designation
1 Ms. Asha Technician
2 Ms. Ashwini Technician
3 Ms. Clenet Technician
4 Ms. Akshatha Technician
5 Mr. Harish Technician
6 Ms Archana Technician
7 Mr. Benekesh Technician
8 Mrs. Savitha M Technician
9 Ms. Jayashree Stenotypist
10 Mrs. Ashwitha Record Clerk
11 Mrs. Anupama Store Keeper
RADIOLOGY
Sl.No. Name Designation
1 Ms. Minida Stenographer
2 Ms. Jyothi Store Keeper
3 Mr. P.G. Sen Radiographic Technician
4 Mr. Aravind Kumar Radiographic Technician
5 Mr. Pradeesh Radiographic Technician
6 Mr. Naveen Radiographic Technician
7 Mr. Yateendra Radiographic Technician
8 Mr. Vinish Radiographic Technician
9 Ms. Prerna Pradhan Radiographic Technician
10 Mr. Jilson Joseph Radiographic Technician
11 Ms. Chandravathi Dark Room Asst
12 Ms. Padmavathi Dark Room Asst
13 Ms. Vijayalaxmi Dark Room Asst
14 Ms. Vedavathi Dark Room Asst
15 Mr. Subash Record Clerk
DEPT : MRD
Sl.No. Name Designation
1 Mr. Mohan Kumar G Medical Record Officer
2 Ms. Priyadarshini Statistician
3 Mr. Shailesh Gujaran Coding Clerk
4 Mr. Anil Coding Clerk
5 Ms.  Geetha Coding Clerk
6 Ms. Shilpa Coding Clerk
7 Ms. Pavithra Record Clerk
8 Mrs. Akshatha Record Clerk
9 Mrs. Shubavathi Record Clerk
10 Mrs. Shwetha Record Clerk
11 Mrs. Ashwini K Rao Record Clerk
12 Ms. Sumana Record Clerk
13 Ms. Prajna Stenotypist
14 Mrs. Suma Daftary
15 Ms. Jyothi Daftary
16 Ms. Pavithra Shetty Peon
17 Mrs. Jayanthi Peon
Dept  :  Maintenance/ Central Workshop
Sl.No. Name Designation
1 Mr. Sandeep Superintendent
2 Mr. Ranjith K Sr. Electrician
3 Mr. Nishan Sr. Electrician
4 Mr.Shashi Sr. Electrician
5 Mr. Prabhakar Sr. Electrician
6 Mr. Rizwan Jr. Electrician
7 Mr. Ramesh Jr. Electrician
8 Mr. Aithappa Attendant
9 Mr. Damodha Bhatt Attendant
10 Mr. Deekshith Attendant
11 Mr. Krishnaraj Attendant
12 Mr. Harish Carpenter
13 Mr. Parameshi Blacksmith
Dept  :  Central Sterilization Services Department
Sl.No. Name Designation
1 Mr. Maltesh Technician
2 Mr. Anup Jose Technician
3 Mr. Shyam Kumar Technician
4 Mr. Rajgopal Technician
5 Ms. Poornima Technician
6 Ms. Mohini Technician
7 Mr. Ragavendra Technician
8 Mr. Janardhana Acharya Technician
9 Mr. Vittal Ward Boy
10 Mr. Ganesh Ward Boy
11 Mr. Prakash Ward Boy
12 Mr. Shekar Ward Boy
13 Mr. Dayanand Ward Boy
14 Mr. Narayan Ward Boy
15 Mr. Santosh Ward Boy
16 Mr. Jayanth Ward Boy
17 Ms. Leelavathi Technical Asst.
18 Ms. Poornima Technical Asst.
19 Ms. Soumya Technical Asst.
20 Ms. Sumangala Technical Asst.
21 Ms. Shobha Technical Asst.
22 Ms. Kalavathi Technical Asst.
23 Ms. Akshatha Technical Asst.
24 Ms. Sahana Technical Asst.
25 Ms. Kamala Sweeper
26 Ms. Vinodha Sweeper
27 Ms. Geetha Sweeper
28 Ms. Yashodha Sweeper
Dept  : Laundry
Sl.No. Name Designation
1 Mr. Royan Pujar Supervisor
2 Mr. Raghavendra Supervisor
3 Mr. Diwakar Packer
4 Mr. Bhasker Packer
5 Ms.Ravikala Packer
6 Ms. Lalitha Packer
7 Ms. Bhavani Packer
8 Ms. Gulabi Packer
9 Ms. Nethravathi Packer
10 Ms. Sandhya Packer
11 Ms.Meenakshi Packer
12 Ms. Leelavathi Packer
13 Ms. Pushpalatha Packer
14 Ms. Sundari Packer
15 Ms. Vidya Dhobi
16 Ms. Revathi Dhobi
17 Ms. Mohini Dhobi
18 Ms. Leela Dhobi
19 Ms. Vidya Dhobi
20 Ms. Rekha Dhobi
21 Ms. Amitha Dhobi
22 Ms. Yashodha Dhobi
23 Ms. Kavitha Dhobi
24 Ms. Sharada Dhobi
25 Ms. Vanitha Dhobi
26 Ms. Laxmi Dhobi
Dept  : Emergency Room
Sl.No. Name Designation
1 Ms. Chandrika Receptionist/Clerk
2 Ms. Rashmi Receptionist/Clerk
3 Mr. Jayanth Stretcher Bearer
4 Mr. Chethan Stretcher Bearer
5 Mr. Shehsadri Stretcher Bearer
6 Mr. Yashodhar Stretcher Bearer
7 Mr. Ashwin Stretcher Bearer
8 Mr. Harish Stretcher Bearer
9 Ms. Amith Ward Boy
10 Ms. Shivanna Ward Boy
11 Ms. Chenna Keshava Ward Boy
12 Ms. Hemanth Ward Boy
13 Ms. Sucheth Ward Boy
14 Ms. Gowtham Ward Boy
DEPT : Blood Bank
Sl.No. Name Designation
1 Ms. Margaret Castelino Technical Supervisor
2 Ms. Shantha Technician
3 Mr. Ashok Naik Technician
4 Ms. Arun Technician
5 Ms. Dina Technician
6 Ms. Sharmila Shettigar Technician
7 Ms. Geetha Kulal Lab Attendant
8 Mr. Raju Bangera Lab Attendant
9 Ms. Renuka Lab Attendant
10 Ms. Shakunthala Hadpad Lab Attendant
11 Mrs. Padmavathi Shetty Lab Attendant
12 Mrs. Asha Lab Attendant
13 Mr. Sudhindra Store Keeper
14 Mrs. Anu Store Keeper
15 Mrs. Vani Store Keeper
16 Mrs. Shaila Store Keeper
17 Mr. Yashodhar Store Keeper
18 Mr. Nagesh Store Keeper
19 Mrs. Shilpa Record Clerk
20 Mrs. Vikrami Record Clerk
DEPT : MORTUARY
Sl.No. Name Designation
1 Mr. Rajeev Technician
2 Mr. Prabhakar Technical Asst.
3 Mr. Laxman Attendant
4 Mr. Sunil Attendant
5 Mr. Suresh Attendant
6 Mr. Santosh Attendant
DEPT : LABOUR ROOM
Sl.No. Name Designation
1 Mrs. Shubha Technical Asst.
2 Mrs. Poornima Technical Asst.
3 Ms. Sarojini Attendant
4 Ms. Durga Attendant
5 Ms. Shashi Sweeper
6 Ms. Shalini Sweeper
7 Ms. Indira Sweeper
8 Ms. Savitha Sweeper
DEPT :  PHARMACY
Sl.No. Name Designation
1 Mrs. Sowmya Pharmacist
2 Mr. Dinesh Nayak Pharmacist
3 Ms. Nisha P Acharya Pharmacist
4 Ms. Bhavyashree Pharmacist
5 Mr. Mohan Pharmacy Asst
6 Mr. Harish Pharmacy Asst
7 Mr. Anitha Pharmacy Asst
8 Ms. Rohini Pharmacy Asst
9 Mr. Satish Pharmacy Asst
10 Mr. Prasad Pharmacy Asst
11 Ms. Parnitha Pharmacy Asst
12 Ms. Shobha Pharmacy Asst
13 Ms. Sowmya Pharmacy Asst
14 Mr. Ganesh Attendant
15 Mr. Prakash Attendant
16 Ms. Mohitha Computer Operator
17 Mrs. Vishalakshi Cashier